Először is szögezzük le, Szandi tizenhat éves koráig vállalható, másodszor, hogy jön ahhoz, hogy három gyerek után is húszévesnek nézzen ki, mikor nekem már minden testrészem olyan, mintha szült volna három gyereket.
Mi nem hallottuk a Diákszigeten azt a kérdést, hogy "Duranos vagy, vagy Mode-os?", ellenben az óvodán és az áltin végigkísért a "Szandis vagy, vagy Dórás?" (amit egyébként mai napig nem értek, hogy jó, hogy a Dórásokkal rivalizáltunk, de Szinetár Dóra egy, azaz egy db slágerrel rendelkezett, a Buli után a takarítás-sal, és már akkor is cikinek számított.)
A kedves olvasó mindezekből rájöhetett, a szerző bizony kőkemény Szandisként tolta a kötelező svájcisapkában. Na de honnan is indult Szandi karrierje? (jó, tudom, Békásmegyerről). Pintácsi Alexandra '88-ban már színpadon állt a Nyomorultak- és a Bestiák c. rock operában. Tizenkét évesen megnyerte a Mini Tini pop énekes versenyt, majd ezzel a lendülettel Fenyő Miklós fel is fedezte. Új sztár a címlapon.
Az első album tizenhárom évesen, 1989-ben jelent meg, a Kicsi lány, ezzel elindult a Szandi őrület. 270 ezer példányban fogyott, platinalemez lett, és lássuk be, már ekkor sztárként tekintettünk rá. 1990-ben Szandi szíve fellobbant és lángra gyúlt, kijött a Tinédzser l'amour, egy évre rá pedig a legendás Szerelmes szívek. A film forgatásán szeretett bele a dupla annyi idős Bogdán Csabába, és nem nagyon értettük mit eszik rajta, hiszen vén, mint az országút, kopaszodik, és még ronda is. (A szerző itt kér elnézést utólag is Bogdán Csabától, mert azóta megismerte, és belátta, hogy tényleg jófej, ha Szandi helyében lett volna, ő is a karjaiba vetődik, dehát akkor még csak 9 éves.)
A mozifilm az év legnézettebb filmje, végre a mi generációnknak is lett szerelme első vérig. Hihetetlen a siker, egymillió néző, az album szintén mindenhol szól, az Álomból valóság. Dúdolom, dúdolom, Csók az óra körül, Szupersztár. Az örökzöld slágerek azóta is előkerülnek minden valamirevaló csajbuliban éjjel kettő táján, közvetlenül a Sej ribizli, és a Pocsolyába léptem után. A film önéletrajzi elemeket is felvonultat, a menedzsert Fenyő Miklós játssza, a nagymamát pedig mindenki nagyija, Jászai Joli néni. Álomból valóság, a film óta egy párt alkotnak Bogdán Csabával. Azok a szép napok Fenyő Miklóssal 1993-ban véget értek, négy lemez után szétváltak útjaik, elkészül a Szandi 5 c. lemez, majd Szikora Róbert veszi át a stafétát, és megírja a Tizennyolc c. albumot, amin Szandi már felnőtt nőként énekel.
1995-től párja a zenei producer, vége a rock'n roll imidzsnek, dübörög a kőkemény 90-es évek. Hol van már az édes pöttyös ruhás svájcisapkás kislány, akit mindenki utánzott a Tátikában, és a szülinapi zsúrokon, minden farsagon kötelezően beöltözött valaki Szandinak. Fellépő kosztümjei csodás korrajzot adnak az akkori diszkó/rave/retro divatról. A jódli dili kis túlzással nemzetközi sikerré vált, megjelent öt ország válogatáslemezén, Dél Afrika, Japán, Thaiföld, Brazília, Dánia. Ő volt a mi exportunk, a saját szóló Spice Girlünk.
Felnőtt a Szandi-generáció, mindenki más zenék felé fordult, de ő nem mondott le a rock 'n roll világáról, 1998-ban a Hotel Mentholban kapott főszerepet. Később műsorvezető lett Vágó Istvánnal az Azok a szép napok c. műsorban, majd Lagzi Lajcsival vezette alkalmanként a Dáridót. 2000-ben Göncz Árpádtól ezüst érdemrendet kapott jótékonysági munkájáért.
Azóta fellép a Szigettől kezdve a vállalati bulikig, és mindenhol ugyanolyan szeretettel fogadják, de mi igazi Szandisok tudjuk, hogy azok a szép napok nem jönnek vissza már, ami szuperkár.